Dodano 2018-11-06 przez Jasiek Kowalski
Health & Lifestyle startup festiwal

15 października 2018 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbyło się wydarzenie Health & Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH, będące spotkaniem dla startupowców z branży health & lifestyle. Wydarzenie łączyło konferencję, mini targi oraz prezentacje startupów.

Health & Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH dedykowane było pasjonatom, startupowcom, inwestorom, firmom oraz użytkownikom innowacji z obszaru zdrowia. Ponad 200 uczestników konferencji miało możliwość poszerzania wiedzy o trendach i technologiach zmieniających opiekę zdrowotną, roli nauki w startupach, marketingu w startupach lifestyle, finansowaniu, prawie oraz o rynkowym know-how.

Dr n. med. Łukasz Kołtowski opowiadał o praktycznych aspektach trendów w digital health, w tym również o oferowanym przez jego firmę AioCare. Bartłomiej Lubiatowski z RSQ przepowiadał przyszłość, w której nadchodzące urządzenia i oprogramowanie medyczne poszerzą zdolności naszych ciał. Danuta Rolinger-Bednarska z Rolinger PR pokazała uczestnikom jak wykorzystywać siłę mediów w budowaniu marki, a Maciej Dalecki z Deloitte, omówił wpływ technologii cyfrowych na podejście do zdrowia pacjenta. Nie zabrakło również zagranicznych gości podczas wydarzenia. Gadi Ginot z PHYSIOLOGIC, opowiadał o regulacji produktów Wellness na rynku, zapewniające stan zdrowej równowagi, uważane często za medycynę alternatywną. Cały program wydarzenia jest dostępny na: www.medmeetstech.com/health2018 .

Uczestnicy mieli również przyjemność wysłuchania wystąpień przedstawicieli startupów. DietLabs, które zajmuje się rozwijaniem i udoskonalaniem narzędzi online z zakresu dietetyki i motywacji; Intelliseq, zajmujący się m.in. analizą całego genomu i całej eksomezy; AISENS, których sensory umożliwiają pacjentom bezpieczną i efektywną rehabilitację gdziekolwiek są, czy Digitmed, tworzący oprogramowania dla medycyny. Wszystkie miały szansę pokazać się przed szerokim gronem uczestników i zareklamować swoje produkty i usługi.

Jak mówili sami uczestnicy, Health & Lifestyle startup festiwal pozwolił im zdobyć wiele kontaktów w branży, jak i poznać nowe możliwości. „Nie sądziłam, że ta konferencja, może dać mi tyle możliwości. Przyjechałam do Krakowa poszerzyć swoją wiedzę o roli startupów w tej branży, a wracam z nowymi znajomościami i kontaktami biznesowymi, z którymi już nawiązałam wstępną współpracę” - relacjonuje Natalia, jedna z uczestniczek.

„Cieszymy się, że Health & Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH złączyło tak dużą grupę ludzi w takim wspaniałym miejscu jakim jest Muzeum Manngha. Cała ta atmosfera dziejąca się na Sali konferencyjnej, jak i poza nią tym bardziej utrzymuje nas w przekonaniu, że zorganizowanie tego wydarzenia było strzałem w dziesiątkę. Mam nadzieję, że nawiązane tu kontakty doprowadzą do niesamowitych innowacyjnych rzeczy” – komentuje współorganizatorka wydarzenia, Justyna Uman-Ntuk.

Wydarzenie było częścią Krakowskiego Tygodnia Startupów #startKRKup.

Warto przeczytać także