Dodano 2018-04-24 przez Jasiek Kowalski
Innowacje medyczne rodzą się w samym sercu Warszawy

18 kwietnia 2018r., w Golden Floor Tower w Warszawie odbyła się piąta edycja największej konferencji w Polsce dla startupowców medycznych – MEDmeetsTECH. Naukowcy, przedsiębiorcy, medycy oraz przedstawiciele biznesu spotkali się by rozmawiać o sposobach poprawiania życia pacjentów wykorzystując telemedycynę.

Młodzi przedsiębiorcy zmieniają medycynę

„Są pewne obszary nowoczesnej medycyny, w których polscy innowatorzy posiadają szczególnie duży potencjał. Należy do nich telemedycyna – a więc diagnozowanie i leczenie pacjentów na odległość.” Relacjonuje Justyna Uman-Ntuk, współzałożyciel MEDmeetsTECH. „Startupowcy pokazali swoje najciekawsze rozwiązania. Paweł Sieczkiewicz, CEO Telemedi.co mówił o gabinetach telemedycznych – a więc stacjonarnych „budkach” w których pacjenci mogą od ręki skonsultować się z lekarzem za pomocą wideorozmowy. Mogą one znajdować się w łatwo dostępnych dla pacjentów miejscach – np. w pobliżu aptek”

MEDmeetsTECH zgromadziło blisko 150 startupowców, naukowców, przedstawicieli biznesu i medycyny. „Obserwując branżę startupów medycznych zauważyliśmy duży problem – zespoły innowatorów posiadają kompetencje biznesowe i technologiczne, ale często brakuje im ekspertyzy lekarza. Rozwiązujemy ten problem łącząc te światy.” Mówi Janusz Kowalski, współzałożyciel MEDmeetsTECH. „Zapraszamy na wydarzenie lekarzy, fizjoterapeutów oraz farmaceutów i pozwalamy startupowcom zwalidować swoje pomysły w czasie wydarzenia. W kuluarach toczą się zażarte dyskusje!”

Konferencja to także szansa dla twórców rozwiązań na nawiązanie relacji z dużymi firmami farmaceutycznymi, certyfikującymi urządzenia medyczne a także inwestorami. „MEDmeetsTECH to miejsce w którym startupy zdobywają strategicznych partnerów, klientów i testerów.” Mówi Justyna Uman-Ntuk. „W czasie pierwszej edycji prezentował się startup SiDLY produkujący opaski dla osób starszych mierzące tętno czy monitorujące upadki. W czasie piątej edycji cztery inne startupy mówiły o integracji swoich rozwiązań z systemem SiDLY. Ciekawe, co usłyszymy za rok?”

Organizatorzy planują już kolejną edycję we wrześniu 2018 w Gdańsku. Tematem przewodnim będzie biotechnologia i bioinżynieria. Więcej informacji będzie można znaleźć na: MEDmeetsTECH.com

Warto przeczytać także