Dodano 2017-11-29 przez Jasiek Kowalski
MEDmeetsTECH #4 za nami!

„Jednym z głównych wyzwań w tworzeniu innowacyjnych projektów w medycynie jest bariera językowa. Rozumiana nie jako rozmawianie po polsku, angielsku lub niemiecku, ale mówienie językiem lekarzy, biznesu, startupowców czy programistów. Musimy starać się poznać drugą stronę i zrozumieć realia, w jakich funkcjonuje” – mówiła Angela Hobbs, Managing Director w Triteq, gość specjalny konferencji MEDmeetsTECH w Poznaniu, która miała miejsce 24 listopada 2017 roku.

Mobile & Digital Health

Tematem przewodnim MEDmeetsTECH było Mobile & Digital Health. W Starym Browarze w Poznaniu zgromadziło się ponad 140 przedstawicieli sektora medycyny, nowych technologii i biznesu. Jak mówią sami uczestnicy, MEDmeetsTECH to „miejsce do rozmów bez barier i w przyjaznej atmosferze”.

„Na tegorocznej edycji mieliśmy przyjemność gościć Angelę Hobbs z Wielkiej Brytanii. Na co dzień współpracuje ona ze startupami medycznymi, między innymi z Sillicon Valley. W swojej pracy pomaga w rozwoju produktu od projektu urządzeń aż po ich certyfikację. Angela podzieliła się 10 radami, jakie startupowcy powinni wziąć do serca, by rozwinąć globalną firmę” relacjonuje Justyna Uman-Ntuk „Pierwszą z nich było zadbanie o poprawną komunikację z przedstawicielami różnych branż.”

88 spojrzeń na smartfona

Typowy użytkownik smartfona, sięga po niego ok 88 razy dziennie, a ilość osób używających tego sprzętu rośnie z roku na rok. Stanowi to ogromny potencjał i zmianę w podejściu do leczenia. Pacjent może kontrolować stan zdrowia w trybie ciągłym, a nie tak jak było to do tej pory – kilka razy dziennie lub tygodniowo. Mobilne rozwiązania mogą wspierać szczególnie pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe ze strony układu krwionośnego (nadciśnienie) oraz oddechowego (astma, POChP). Dane pokazują, że zmniejsza się ilość planowanych wizyt, natomiast zwiększa ilość… nagłych. Wyłapywane są niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjenta sytuacje, które inaczej zostałyby niezauważone.

Medycy, startupy i biznes

„Wydarzenie to przede wszystkim źródło eksperckiej wiedzy. Na scenie pojawili się polscy i zagraniczni eksperci. Konferencję otworzył dr n. med. Paweł Balsam mówiąc o trendach w rozwiązaniach mobilnych w medycynie.” Dodaje Janusz Kowalski, drugi pomysłodawca MEDmeetsTECH. „Rozmawialiśmy o rynku aplikacji mobilnych z Arturem Oleschem, redaktorem czasopisma OSOZ autorem raportu 162 aplikacje mobilne oraz o empowered patient (pacjent świadomy) z Szymonem Zyśko z S3 Group. Swoimi doświadczeniami w rozwijaniu biznesu podzielili się dr n. med. Łukasz Kołtowski, pomysłodawca MySpiroo, Mateusz Kierepka z MedApp oraz Ligia Kornowska z Medycznego Centrum Telemonitoringu analizującego obrazy z tele-KTG Pregnabit. W sesji startup zaprezentowały się młode projekty które mają ambicję podbić świat medycyny – Biolumo, Medidesk, ApoQlar oraz QuickerSim.”

Kolejna edycja odbędzie się w kwietniu w Warszawie w tematyce telemedycyny. Wydarzenie będzie rozszerzone o spotkania przedstawicieli placówek medycznych z dostawcami nowych technologii i startupami.

Więcej informacji na www.MEDmeetsTECH.com

Warto przeczytać także