Dodano 2017-01-18 przez Magda Kowalska
Raz jeszcze o tym, czym jest nasza przestrzeń

Dlaczego warto wyjść z domu i ze swej introwertycznej skorupy.

Aleja Inspiracji to przestrzeń, która powstała by realizować marzenia. Ludzi, którzy żyją dzięki pracy, a nie dla pracy. Tych, którzy tak jak my chcą żyć z pasji, a do jej realizacji potrzebują miejsca pracy – warsztatu, kontaktów i inspiracji. Biznes to relacje, rozwój to ludzie, biurko do pracy to ważny element by zachować harmonię zawodową, tak jak łóżko jest ważnym elementem wyposażenia, by się wyspać i mieć energię na kolejny niezwykły dzień życia.

CoWalski zrodził się z potrzeby wyjścia „Matki – Polki”, z domu. Tworząc przestrzeń mieliśmy na uwadze fakt, że miejsce pracy powinno być poza domem, by inspirować się i otwierać na ludzi.

Przez ostatnie 3 lata przewinęło się przez Aleję wiele osób, które wynajęły na dni lub godziny, biurko lub salę – to było fantastyczne doświadczanie, poznać tak wiele, często różnych od nas osób. Inspirować się wspólnie. Niesamowicie jest łączyć osoby i patrzeć jak odnoszą sukcesy, bezcenne jest być z ludźmi również w momentach potknięć i porażek, by być obok z dobrym słowem. Współtworzyć niesamowite projekty – ulepszać świat. Z perspektywy mogę śmiało powiedzieć, że to niezwykłe doświadczenie prowadzić coworking. Choć są czasem „ciche dni” ;)

Raz jeszcze więc o tym czym jest coworking – gdyż w mej głowie ciągle brzmi pieśń krzewienia idei coworking, która nas zafascynowała i uważam, że jest bardzo potrzebna ludziom w dzisiejszych czasach zdominowanych przez kontakty wirtualne.

Coworking to miejsce do pracy – biurko na wynajem, alternatywa dla najmu całego biura na wyłączność. To idea pracy we wspólnej przestrzeni, która w kontrze do bycia w samotności, organizuje nam (dzięki relacjom i podpatrywaniu pracy innych) czas pracy i pomaga realizować efektywniej zadania i plany. Wydawałoby się idealne rozwiązanie. Jednak by z niego skorzystać potrzebna jest otwartość i chęć spróbowania innego. A jak wiadomo, co nowe może budzić w nas opór, jest to przecież swego rodzaju wyjście ze strefy komfortu. Ale mimo tego, wiemy i będziemy do tego przekonywać, że coworking jest doskonałym sposobem pracy. Można go testować i modyfikować w zależności od potrzeb i trybu pracy. W gruncie to rozwiązanie doskonałe dla wszystkich, niezależnie od osobowości i zawodu. 

Idealnie rozwiązanie, tak ale jednak codziennie borykamy się z problem, o którym wspominaliśmy – osobowość i profesja.

Dodatkowo największym naszym konkurentem są wspomniane już domy, z których tak ciężko wyjść pracującym zdalnie. Mentalnie ciągle wydaje się nam to rozwiązanie najbardziej ekonomicznym i optymalnym miejscem do pracy.

Myślę więc, że jest to doskonałe miejsce dla tych, którzy lubią pracę w domu ale którzy dojrzeli do tego, że od czasu do czasu dla rozwoju siebie i biznesu potrzebują wyjść. Przewietrzyć się. To swego rodzaju sposób na zachowanie „ higieny”– oddzieleniu raz na jakiś czas życie prywatnego od pracowniczego. Ciągle pod mailem, Messengerem, sprawdzamy nieustannie co dzieje się w mediach czy dzienniku elektronicznym naszych dzieci, zapominając, że obok nas są ludzie.

Mam wrażenie, że większość osób korzystających z naszej przestrzeni to świadomi introwertycy, którym dobrze jest w swoim świecie ale wiedzą jak ważne jest od czasu do czasu wyjść, skoczyć na rower, przyjechać, przewietrzyć się, porozmawiać. 

Z perspektywy prowadzenie biznesu nauczyło mnie żyć w myśl zasady „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”, że warto rozmawiać – otwierać się na ludzi, a przede wszystkim dla innych. 

Wiem, że „Matką – Polką” będę zawsze ale dzięki innym kobietom, które dały mi przyzwolenie by otworzyć  oczy i myśleć o sobie. Uwielbienie egoizmu jest wskazane po to by nie zwariować.

Co najważniejsze taka pracująca mama pozwala dzieciom rozwinąć skrzydła i być równie odpowiedzialnym za swoje życie.

Od jakiegoś czasu zbieram się by powrócić tworząc nowe projekty - więc jeśli macie pomysły, a ogranicza Was przestrzeń i możliwość promocji zapraszamy do współpracy.

 

Podsumowując nasza przestrzeń to:

  • 21 biurek w ramach 2 przestrzeni coworkingowych
  • 1 sala spotkań w której można również zorganizować warsztat do 20 osób
  • 1 gabinet doskonały na sesje coachingowe, psychologiczne,
  • usługa wirtualnego biura  
Warto przeczytać także