Dodano 2016-11-09 przez Jasiek Kowalski
Medycyna przyszłości

Rozwijająca się telemedycyna, VR używany do rehabilitacji, roboty pomagające w przeprowadzaniu skomplikowanych operacji - to tylko kilka przykładów zmieniającej się medycyny. Już 1 grudnia br. w Bibliotece Narodowej, w Warszawie odbędzie się druga edycja jednodniowej konferencji MEDmeetsTECH. W czasie jej trwania zostanie przedstawionych więcej inteligentnych rozwiązań łączących medycynę i technologię.

“MEDmeetsTECH jest przestrzenią, która łączy środowisko medyczne i technologiczne,  ta myśl towarzyszyła nam przy tworzeniu tego wydarzenia. Proszę zauważyć, że rozwój tej przestrzeni może przyczynić się do rozwiązania globalnych problemów medycznych, polepszenia lub uratowania życia drugiego człowieka. MEDmeetsTECH ma być miejscem, gdzie panuje swobodny przepływ wiedzy, doświadczenia, pomysłów, współpraca pomiędzy ludźmi biznesu, nauki, nowych technologii” - mówi Janusz Kowalski, jeden z organizatorów MEDmeetsTECH.

Konferencja została podzielona na kilka bloków tematycznych, dotyczących m. in.: wprowadzania produktu na rynek, pozyskiwania funduszy na projekt, startutupów. Jednym z prelegentów II edycji MEDmeetsTECH będzie Genta Kondo Założyciel i CEO japońskiej firmy technologicznej Exiii (exiii.jp), konstruktor znanej na całym świecie protezy ręki Handiii. Skonstruowana przez Genta i jego zespół proteza to bioniczna ręka, umożliwiająca wykonanie prezycyjnych ruchów i powrót pacjenta do niemal pełnej sprawności fizycznej. O możliwościach i wyzwaniach bionicznej protezy ręki opowie również Bartosz Rajewski z vBionic. Jacek Rozum, Alina Klimczak-Wieczorek i  Mateusz Jankowski z Fundacji im. Lesława A. Pagi przedstawią sytuację telemedycyny w Polsce. Student Piotr Pyllos, który zajmuje się rozwiązaniami dla niewidomych z zastosowaniem uczenia maszynowego opowie o sztucznej inteligencji w medycynie. Naomi Malska z HiProMine S.A. nakreśli temat związany z pozyskiwaniem finansów na własne projekty. Anita Kijanka z Come Creations Group i Fundacji Network Creations, zaprezentuje zagadnienie promocji innowacyjnych produktów medycznych. 

“MEDmeetsTECH jest kierowana do przedsiębiorców, lekarzy, naukowców szukających współpracy i nowych możliwości w branży medycznej i technologicznej. Dla pasjonatów rozwiązań wynikających z połączenia tych środowisk. Jest kierowana również do młodych, przedsiębiorczych ludzi z pomysłami w tej dziedzinie” mówi Ewelina Wołoszyn, jeden z organizatorów MEDmeetsTECH.

Konferencja odbędzie 1 grudnia w Bibliotece Narodowej, w Warszawie.

Organizatorem wydarzenia są CoWalski oraz Medical Effiom Uman-Ntuk we współpracy z Lonsley.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://medmeetstech.com

Warto przeczytać także