Dodano 2016-05-18 przez Jasiek Kowalski
MEDmeetsTECH - tam gdzie medycyna spotyka technologię

Po wielu miesiącach rozmów i działań - wspólnie z Justyną Skowyrą i Eweliną Wołoszyn - udało nam się zrealizować wyjątkowy projekt - konferencję MEDmeetsTECH. W Krakowie zbudowaliśmy most pomiędzy medycyną, technologią i startupami! ;)

Poniżej krótkie podsumowanie w formie notki prasowej:

---

“Naszym celem było stworzenie przestrzeni do rozwoju i stymulacji nowych pomysłów związanych z połączenia medycyny i technologii. Z dumą przyznaję, że cel ten udało się zrealizować. W jednym miejscu zgromadziliśmy przedsiębiorców, startupowców, dziennikarzy, naukowców, inwestorów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to pierwszy krok w budowaniu jeszcze bardziej efektywnie działającego środowiska. Dlatego planujemy kolejne działania, które będą prowadziły do realizacji tego zamierzenia. Sama konferencja poruszała tematy związane z ratowaniem ludzkiego życia i poprawy jego jakości. Im lepszy ekosystem stworzymy, tym lepsze inteligentne rozwiązania mogą powstać. Prelegenci z NanoThea przedstawiali m.in. temat związany z wykorzystywaniem nanocząsteczek do wykrywania nowotworów” - mówi Janusz Kowalski, jeden z organizatorów MEDmeetsTECH. 

Swoją obecnością zaszczycili: prof. Zbigniew Nawrat, Maciej Mańka, dr n. med. Łukasz Kołtowski, Marcin Bielówka, Tomasz Czapliński, Przemysław Jesionowski, Michał Pizon, Michał Mikulski, Paweł Sieczkiewicz, dr Patrycja Wizińska-Socha, Urszula Wójtowicz, Michał Jakubowski, Michał Komar, Jarosław Szymański, Piotr Najbuk, dr Małgorzata Wilińska, Kamil Kopeć, Jolanta Duszak.

Konferencja była podzielona na kilka bloków tematycznych. Marcin Bielówka z INNoventure oraz Tomasz Czapliński z SpeedUp Venture Capital Group przedstawiali sfery związane z finansowaniem projektu. Mówili o błędach, jakie uniemożliwią zdobycie finansowania oraz o tym, jak z sukcesem otrzymać wsparcie pieniężne od funduszu kapitałowego. W czasie wystąpienia poruszono również kwestie prawne rynku medycznego - w tym patentów, wprowadzania produktów na rynek. Najmłodszy z prelegentów 19-letni Maciej Mańka prezentował wyniki współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim. Wypowiadał się na temat ‘Jak pokonać naukowców z Harvardu - Organs-on-chips devices’. Na temat robotów medycznych, które są szansą dla ludzi - wypowiadał się prof. Zbigniew Nawrat. Michał Mikulski z EGZOtech prezentował nowoczesną rehabilitację neurologiczną i ortopedyczną z użyciem robotów Luna EMG. Przedstawione zostały również inne inteligentne rozwiązania np. MySpiroo, SiDLY, ICPen, Pregnabit.

 

dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat / Robin Heart

 

Konferencja MEDmeestTECH spotkała się pozytywnym odbiorem przez prelegentów wydarzenia. “Pięknie dziękuję Wszystkim, organizatorom i uczestnikom, koleżankom, kolegom - dobry dzień był, dobry i będzie - ‘Powodzenia’ w realizacji marzeń” mówi prof. Zbigniew Nawrat, jeden z prelegentów konferencji.

  

dr n. med. Łukasz Kołtowski - MySpiroo / Paweł Sieczkiewicz - telemedi.co

 

Uczestnicy mieli również szansę do nawiązywania nowych relacji biznesowych, wymiany poglądów i doświadczeń, przekazywania na bieżąco ocen wydarzenia i wykładowców. MEDmeetsTECH spotkało się z przyjaznym przyjęciem przez osoby będące na konferencji. “I tu chciałbym się odwołać do MedMeetsTech. Moje zdanie potwierdza wiele osób, które tam były - konferencja na bardzo wysokim poziomie. Bardzo merytorycznie, praktycznie, w super miejscu, z super organizacją. Pan profesor na początku mnie poraził swoimi robotami!!! Uwierz mi, że wiem co mówię, bo kończę doktorat na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Zawsze muszę opowiadać o swoim rocket science, bo nauka jest mało popularna w Polsce… a tu nagle widzę człowieka co tworzy rzeczy, że moje tematy mają znowu sens (modelowanie instrumentów muzycznych, sztuczne inteligencje, przetwarzanie obrazów etc. )” mówi Tomasz Jan Wilczyński Co-funder i CEO Poradzis sp. z o.o., jeden z uczestników konferencji.

    

Michał Komar - Czyżewscy Kancelaria Adwokacka / Tomasz Czapliński - SpeedUp Group

 

Marta Żarnowska i Przemysław Jesionowski - IC Solutions

 

Organizatorzy planują kolejne edycje konferencji MEDmeetsTECH, a także innych działań mających na celu zbudowanie ekosystemu łączącego medycynę i technologie. Więcej informacji na temat MEDmeetsTECH można zaczerpnąć ze strony medmeetstech.com

---

Tak więc trzymajcie kciuki! ;)

Jasiek Kowalski

 

Foto: Piotr Mleczko

Warto przeczytać także