Dodano 2015-05-17 przez Magda Kowalska
Przebudz-ona fotografia Magdaleny Olek

"Nie sposób widzieć wszystko od razu. Dlatego lubię przystanąć, posłuchać wnętrz, które otwierają się przed moją fotograficzną głową. I tak rozpoczyna się dialog człowieka z człowiekiem. Mam mało czasu, kilka sekund grymasu na twarzy, mrugnięcie zmęczonej powieki, błysk w tęczówce, tyle emocji tańczy przed kadrem. Fascynuje mnie fakt odkrywania tego, co ukryte w drugim człowieku.  Zdaję sobie jednak sprawę, że jestem jedynie pośrednikiem w dawaniu radości i satysfakcji z ujęć, ale jest to niezwykle inspirująca rola. Najczęściej łapię wrażenia, umieszczam je delikatnie w obiektywie i łączę z pomysłem, który zrodził się już na chwilę, zanim objęłam okiem całość.

Fotografia jest moją pasją od wielu lat. Możliwością, która pozwala mi realizować moje zamiłowania: poszukiwanie piękna oraz sprawianie radości innym. Największą motywacją są dla mnie uśmiechy na twarzach fotografowanych, kiedy oglądają moje zdjęcia. Fotografia jest także moim sposobem na wyrażanie samej siebie i na kontakt z otaczającym mnie światem.”

 

 

Magda będzie naszym Aniołem Obiektywu w czasie najbliższego spotkania Kobiecy Poznań – Przebudzenie sezon 6.

Na co dzień wykonuje zdjęcia: portretowe, ślubne, reportażowe, wnętrz… więcej jej prac znajdziecie na http://magdaolek.pl

Warto przeczytać także