Dodano 2015-05-08 przez Paulina Skrzypińska
Startupowe safary w Poznaniu

Już 15-go maja w Poznaniu niecodzienne wydarzenie. Na wzór Berlina, w stolicy Wielkopolski odbędzie się safary. Obędzie się jednak - przynajmniej oficjalnie - bez wizyty w poznańskim Zoo. Za to swoje biura otwierają najlepsze poznańskie startupy (młodzi przedsiębiorcy prowadzący firmy oparte o nowe technologie), które już zdążyły namieszać na międzynarodowym rynku. Podzielą się wiedzą, doświadczeniem, a niektórzy będą bardzo intensywnie rozglądać się za nowymi pracownikami. 

O co chodzi w Startup Safary?

“Wydarzenie bardziej będzie przypominać tak popularną w naszym mieście noc muzeów, ale zamiast odwiedzać po ciemku muzea, przez cały dzień będziemy odwiedzać startupowe biura. Chodzi o to, żeby podzielić się wiedzą, nawiązać nowe kontakty i pokazać jak faktycznie funkcjonują młodzi przedsiębiorcy. Liczymy, że dzięki temu grono poznańskich startupów powiększy się o kolejne firmy” - mówi Marcin Fejfer, jeden z organizatorów Safary.

Pierwsza edycja Startup Safary odbyła się w 2013 roku w Berlinie. Co ciekawe, inicjatorem całego zamieszania jest Polak, Maciej Laskus, który wokół swojej idei zbudował międzynarodowy zespół. Safary do tej pory odbyło się w takich miastach jak czeska Praga, niemiecka Kolonia czy greckie Ateny. W pierwszej i jak dotąd jedynej edycji Safary w Poznaniu (2013), wzięło udział prawie setka osób (startupów, studentów poznańskich uczelni, przedstawicieli inkubatorów i akceleratorów oraz gości z innych miast, w tym inwestorów, poszukujących nowych projektów, w które mogliby włożyć pieniądze. Co ciekawe, do 7-go maja trwa Startup Safary Berlin, na którym - do Poznania -  zostaną zaproszeni uczestnicy tamtejszej edycji. “Staramy się ściągnąć jak najwięcej gości z Berlina, który dla tej części Europy wyrasta na startupową mekkę. Korzystamy z tego, że jesteśmy bardzo blisko. Zapraszamy firmy, inwestorów i najlepsze praktyki - choćby dlatego warto do nas dołączyć 15-go maja” - kontynuuje Fejfer.

Uczestnicy poznańskiego safari będą mieli okazję odwiedzić najbardziej interesujące miejsca na startupowej mapie miasta: siedzibę Netguru, Unit9, Omni3D, WhallaLabs, Qpony czy Usability Tools oraz Business Link Poznań czy CoWalski - Aleja Inspiracji. “Każdy z poznańskich startupów podzieli się wiedzą i doświadczeniem. Zaprosiliśmy najlepszych ekspertów od projektowania aplikacji, sprzedaży i marketingu, etc. Dzięki temu uczestnicy - zarówno studenci, jak i osoby już aktywne zawodowo, będą mieć dostęp do unikatowej wiedzy i doświadczenia. Dzień skończymy imprezą, na którą zapraszamy wszystkich uczestników i gości.” - kontynuują organizatorzy. Warto!

Szczegóły wydarzenia: https://suspoznan.attendease.com/. Uwaga: ilość miejsc ograniczona.

 

Kontakt do organizatorów:

Paulina Skrzypińska, email: paulina.skrzypinska@speedupgroup.com, kom: 668-222-267

Warto przeczytać także