Dodano 2014-11-23 przez Magda Kowalska
Nasza pierwsza rocznica
Tagi: rocznica

Dokładnie rok temu pełni pasji ale i obawy wystartowaliśmy nasz projekt CoWalski – Aleja Inspiracji. To było spełnienie marzenia, o własnym biznesie – o miejscu, które pewnego dnia wypełni się ludźmi, którzy tak jak my chcą spotykać i poznań interesujące osoby, myślące o zamianie pasji w biznes.

Dla nas zawsze najważniejszy był człowiek i relacje, aktywność, rozbudzanie wyobraźni i dobra zabawa.

Biznes to marzenie o wyjściu z domu, które urodziło się z potrzeby wyjścia Matki z domu. Zasiedziała Magda w domu w dresie... myślała jak zmienić, rozwinąć swoje życie zawodowe… ;)

Postanowiliśmy, że zrobimy coworking ale nie taki zwykły. Chodziło nam o stworzenie miejsca otwartego na ludzi, kooperację, rozwój biznesu, którzy potrzebują kreatywnego i inspirującego warsztatu do pracy. Chcieliśmy być takim mini hubem – punktem informacyjnym, networkingowym. Chcieliśmy by nasza przestrzeń była komfortowa i nowoczesna, by wskrzesić dobrego ducha tego miejsca, zlokalizowanego w magicznym Sołaczu.

Zaczęliśmy bombowo – wielkim otwarciem. Przyszło wielu naszych znajomych ale i osób, które dowiedziały się o nas z fejsbooka czy też od znajomych znajomych ;) Jak się później okazało część z nich stała się naszymi Klientami.

Niczym kula śnieżna zaczęliśmy poznawać niesamowitych ludzi, bywać na różnych wydarzeniach, które otwierały dla nas dotąd nieznane drzwi. Otwarliśmy się na nowe tematy, które wcześniej wydawały się nam nieosiągalne.

Dziś nasza przestrzeń wypełniona jest coworkerami. Świetni ludzie czasem wyjęci jakby z telenoweli włosko-argentyńskiej ;) Szczególnie można to odczuć w porze obiadu. Można się z nimi dzielić radościami i smutkami, życiem, a nade wszystko biznesem. Jesteśmy często opiniotwórczymi testerami. Zdarza się, że angażujemy siebie nawzajem do projektów, nad którymi pracujemy.

Były u nas spotkania biznesowe, szkolenia, zajęcia jogi, warsztaty artystyczne, coaching, psycholodzy, nauczyciele języków.

Zaczęliśmy też sami organizować spotkania. Dziś tworzymy wydarzenia aktywizujące kobiety. To Kobiecy Poznań – Przebudzenie. Wkrótce, pojawi się nowy projekt związany z TRIsportem. Współtworzymy także z Redexperts wydarzenia dla osób przedsiębiorczych pod nazwą Projektor.

Ponadto angażujemy się w organizację i promocję dużych wydarzeń na poznańskiej scenie startupowej – m.in.: Startup Weekend, Startup Poznań – Poznańskie Dni Przedsiębiorczości, Poznań Offline Party.

Ciągle szukamy nowych pomysłów jak wykorzystać naszą przestrzeń dla ludzi, którym możemy pomóc. Krzewimy idee coworkingu – z chęcią odpowiadamy na zaproszenia osób, którzy uważają, że to co robimy jest fajne, i prezentujemy ideę coworkingu m.in.: w szkołach, uczelniach…

Ten rok pokazał i nauczył nas wiele. We własnym biznesie trzeba być elastycznym i nie zrażać się jeśli coś nie idzie po naszej myśli.

Dziękujemy wszystkich naszym Klientom, Partnerom, Przyjaciołom, Fanom, Uczestnikom naszych spotkań. To dla Was jesteśmy, działamy i rozwijamy się!

Warto przeczytać także