Dodano 2014-10-27 przez Magda Kowalska
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Swobodny przepływ myśli, idei, pomysłów! Globalna burza mózgów.
Już wkrótce nasza przestrzeń wypełni się przedsiębiorczymi spotkaniami w ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości” (ŚTP), który odbędzie się równolegle na cały świecie w dniach 17 – 23 listopada 2014 r.

ŚTP to międzynarodowy inicjatywa, której głównym celem jest promocja przedsiębiorczości,
To ponadnarodowe działanie, wspierające i tworzące klimat dla postaw przedsiębiorczych. Jego celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i które pozwala zakwitnąć kreatywnym inicjatywom młodych ludzi. Chodzi o to, by uwierzyli oni w siebie i swoje możliwości, ale też czuli, że społeczeństwo ich popiera, a ich pomysły zasługują na uwagę.

ŚTP skierowany jest do wszystkich osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości, bez względu na wiek (np. młodzież, studenci, absolwenci, przedsiębiorcy itd.). To także okazja, by kreatywni ludzie z różnych krajów nawiązali kontakty i spróbowali swoich sił w przedsięwzięciach, które przekraczają granice jednego kraju.

Przedsięwzięcia organizowane w ramach ŚTP wzmacniającą praktyczną stronę edukacji ekonomicznej, pozwalają przyjrzeć się działalności firm z bliska i zrozumieć, na czym polega istota biznesu. Dla przedsiębiorców są znakomitą okazją do zbudowania pozytywnego wizerunku wśród młodzieży oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym.

Jak przebiega ŚTP?
Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, organizują szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę np. z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne. Koordynatorem w wymiarze lokalnym w Poznaniu w ramach akcji jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny FUAM.Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.

Wydarzenia, które organizują obejmują takie tematy, jak:

 • formalnoprawne aspekty zakładania działalności gospodarczej
 • pozyskiwanie środków finansowych na rozwój swojej działalności (środki unijne, aniołowie biznesu, venture capital i inne)
 • zarządzanie przedsiębiorstwem
 • tworzenie identyfikacji wizualnej własnej firmy 
 • prawo podatkowe
 • współpraca nauki i biznesu
 • kształtowanie umiejętności miękkich
 • tworzenie własnej marki
 • rozwój osobisty
 • doradztwo zawodowe
 • … i wiele, wiele innych

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) są: były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. W Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zaangażowanych jest aż 88 państw z całego świata.

W imieniu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego FUAM, koordynatora regionalnego ŚTP serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach.

Więcej informacji: http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl


W naszej przestrzeni CoWalski - Aleja Inspiracji, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, odbędą się następujące spotkania

 • środa 19.11 - warsztaty pod patronatem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego FUAM

  Świadome dobieranie własnej ścieżki zawodowej. Zmiana versus Stabilizacja.
  Spotkanie 1/3 w ramach ŚTP. Zarejestruj się. 

  Kto w Poznaniu może pomóc rozwijać firmę?
  Spotkanie 2/3 w ramach ŚTP. Zarejestruj się.

  Czy jestem już gotowy na własny biznes? Budowanie marki. 
  Spotkanie 3/3 w ramach ŚTP. Zarejestruj się.

 • czwartek 20.11 - spotkanie w ramach Kobiecy Poznań - Przebudzenie 4
  Kolor i dobre maniery mają znaczenie. Bądź przedsiębiorcza i zainspiruj się!
  Informacje. 
  Zarejestruj się.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Warto przeczytać także