Dodano 2014-07-01 przez Jasiek Kowalski
Projektor - warsztaty dla ludzi z pasją

W ostatnich dwóch miesiącach byliśmy gospodarzami kilku wyjątkowych wydarzeń. Do jednego z nich niewątpliwie zalicza się cykl warsztatów Projektor, którego pomysłodawcą jest Redexperts.

Od samego początku rozmów byliśmy niezwykle entuzjastycznie nastawieni na organizację warsztatów dla osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem - dla startup’owców. Jeszcze przed uruchomieniem naszych przestrzeni nawiązaliśmy współpracę ze Startup Poznań i większość działań nakierowywaliśmy właśnie w kierunku tego środowiska.

 

Pierwszy z warsztatów miał miejsce 22 maja i otwierał cykl spotkań. Warsztaty poprowadził Kuba Tabędzki który niewątpliwie zainspirował ale i ostrzegł o minusach własnej ścieżki zawodowej. Jego historia z pewnością jest interesująca i obfitująca w wiele zwrotów akcji ;) Kuba od wielu lat jest związany z branżą IT - to zapalony startup’owicz i miłośnik mobilnych rozwiązań.

Swoje wystąpienie miała również Stefania Tempłowicz - analityk biznesowy w European Venture Invenstment Group. 

Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja warsztatów, a reakcje i odbiór uczestników po spotkaniu nastrajały nas bardzo optymistycznie do kolejnych wydarzeń. Co nas bardzo cieszy - z niektórymi z osób na warsztatach już zdążyliśmy nawiązać bliższe relacje :) … i wspólnie wystartować w triathlonie ;)

   

Drugie wydarzenie miało miejsce tydzień temu, 26 czerwca, a jego tematyka dotyczyła w szczególności Lean Canvas i zarządzania projektem. Pierwszą osobą prowadzącą warsztat tym razem był Piotr Górecki z Redexperts który tak wciągnął uczestników w część warsztatową że zastały nas już późne wieczorne godziny ;) W grupach szlifowały się najbardziej interesujące pomysły, wytypowany ze wszystkich zgłoszonych. Mamy wielką nadzieję że wszystkie pomysły przerodzą się w udane i funkcjonujące startupy - na pewno będziemy trzymać mocno kciuki!

Drugim gościem spotkania był Krystian Pluciak, którego organizacja Flow Up wyłapuje wyjątkowe osoby z każdej z najlepszych organizacji wspierając je w rozwoju umiejętności miękkich i biznesowych oraz daje akcelerację od pomysłu aż po pozyskanie inwestora. Ten niezwykle doświadczony prelegent z pewnością zainspirował i nakierował młodych przedsiębiorców na właściwe tory długiej i niełatwej drogi do sukcesu.

 

I tym razem frekwencja dopisała a uczestnicy opuścili nasze przestrzenie z deklaracją powrotu. Cieszymy się bardzo na kolejne spotkania o których będziemy z pewnością informować.

Zapraszamy także na stronę cyklu spotkań: http://www.redexperts.pl/projektor

Warto przeczytać także