Dodano 2014-03-04 przez Magda Kowalska
Biurko dla mamy - edycja 3

Zgodnie z mottem tegorocznej akcji Biurko dla Mamy – w 2014 wyskakujemy z dresów :) 

Dla mnie dres jest symbolem czasu, który właśnie się w moim życiu zamyka.

To okres gdy „siedziałam w domu”. Swoją drogą to boskie określenie, chyba wymyślone przez faceta :)

Nie oceniam tego okresu ani jako złego, ani dobrego, zdecydowanie był to wyjątkowy czas w moim życiu. Wierzę że dzięki temu mojemu „poświęceniu”, moich dwóch synów wyrośnie na dobrych i mądrych facetów.

Miałam to szczęście, że mogłam być w domu, by wychowywać nasze dzieci, patrzeć jak rosną, jak doświadczają czegoś po raz pierwszy. Z perspektywy nie zazdroszczę kobietom, które najczęściej z przyczyn finansowych muszą szybko wrócić do pracy. Dziękuję za to mojemu mężowi, który podołał!

Wracając do dresu to symbol tych czasów, gdy nie myślisz o sobie, twoje potrzeby stają się mniej ważne. W sumie to przerażające, ale każda z nas wie, jak cenna jest każda minuta i nie tracimy jej na bezsensowne, jak się nam wydaje „pindrzenie” – makijaż – demakijaż :)

Dres to symbol zdecydowanego obniżenia poziomu własnej wartości, w różnych obszarach – społecznym, zawodowym, mentalnym i seksualnym. I to chyba najsmutniejsze. W naszym społeczeństwie matki są deprecjonowane przez to, że chcą być po prostu matkami polkami. Jesteśmy społecznie gdzieś w czarnej dziurze. Pracodawcy mimo, że zarządzałyśmy najważniejszym dla przetrwania naszej cywilizacji projektem – bez zastępstw i wymówek! Gdy chcemy powrotu na rynek pracy nie postrzegają nas jako atrakcyjne.

Całe szczęści, że jesteśmy bardzo mądre i umiemy się jednoczyć i dzielić z innymi swą wiedzą i doświadczeniem. Fenomenem są różne stowarzyszenia, kluby i organizacje kobiece – są jak koło ratunkowe dla tonącego!

Takie miejsca i programy uświadamiają, że jesteśmy ważne i świetnie pokazują inne drogi do rozwoju i szczęścia.

Dzięki programowi Biurko dla mamy każda z nas może korzystać z profesjonalnej przestrzeni biurowej i rozwijać swój biznes oraz życiowe pasje.

 

Serdecznie zapraszam do udziału w akcji!

 

Więcej o akcji.

 

Wszystkie Mamy zapraszamy do przestrzeni coworkingowych - to świetne miejsce by się przebudzić i zdjąć dresy!

Warto przeczytać także