Dodano 2014-02-24 przez Magda Kowalska
My się nie damy, bo metody na demotywatory mamy

Niedzielne popołudnie, wyjątkowo wiosenne jak na raczej zimowy miesiąc luty, przyciągnęło wiele Kobiet, co bardzo nas cieszy. To znak, że Przebudzenie jest blisko. Zapewne to również dowód na to, że Kobiety niezależnie od warunków, gdy tylko chcą mogą! I to jest moc!

Spotkanie rozpoczęła Ania Łukasiewicz, która pokazał nam, że konflikt jest mile widziany ponieważ może być konstruktywny i tak naprawdę jest potrzebny w naszym życiu. Trzeba tylko umieć sobie z nim radzić. Mogłyśmy więc sprawdzić jak radzimy sobie z konfliktem.

Dowiedziałyśmy się, że znakomitą lecz niestety ciągle mało popularną metodą rozwiązywanie konfliktów jest mediacja. Czyli za wikipedia: (łac. mediare – być w środku) – metoda rozwiązywania sporów, w której osoba trzecia pomaga stronom we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów i kwestii do dyskusji oraz dojściu do wspólnie akceptowalnego konsensusu.

Dzięki mediacji możemy rozwiązać problemy rodzinne, sąsiedzkie czy gospodarcze. Jak się okazuje nie tylko sąd może kierować sprawę do mediacji ale sami możemy zgłosić się do mediatora (np. do Polskiego Centrum Mediacji  http://mediator.org.pl/ i ze wsparciem profesjonalnego mediatora rozwiązać konflikt. Mediacja jest zdecydowanie najefektywniejszą metoda – po pierwsze konflikt rozwiązuje się szybko, po drugie to dużo bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Co ważne, a niewiele osób o tym wie, mediacja jest z założenia poufna.

Na koniec pierwszej części spotkanie, zagrałyśmy  w grę o milion dolarów i jak przystało na Kobiety bez większych problemów doszłyśmy do konsensusu. Bo jak się okazało świetnie wyszukujemy tego co wspólne i co łączy.

Po przerwie wkroczyła kolejna specjalistka od radzenia sobie z demotywatorami – Kamila Ratajczak–Grupa. Wprowadziła uczestniczki w świat radzenia sobie z problemami życia codziennego, jak zarządzać pieniędzmi, czasem. Uświadomiła nam, że doba ma 24 godziny ale tylko od nas zależy jak ten czas wykorzystamy. Musimy o siebie dbać bo – „czy można jeździć luksusowym autem nie tankując go nigdy lub niezbyt często” – intrygujące porównanie.

Kamila wyjaśniał nam na czym polega filozofia pozytywnego egoizmu – wynagradzaj siebie.

Cenne były wskazówki dotyczące zwalniania i zmiany – „zmień jedną małą rzecz w swoim życiu i obserwuj jak w dużym stopniu zmienia się otoczenie”.

Nie obyło się bez inspiracji książkowej - „Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem” - Carla Honore – to zdecydowanie lektura, którą należy przeczytać – wkrótce dołączy do naszej coworkingowej biblioteczki.

Dla tych, którzy chcieliby radzić sobie lepiej z demotywatorami, Dziewczyny przygotowały warsztaty w mini cyklach.

Ania zachęca do udziału w warsztatach, które pozwolą podwyższyć umiejętności z zakresu rozwiązywania konfliktów i komunikacji.

Więcej informacji - http://strefadialogu.com/wp-content/uploads/2014/02/Oferta_konflikt_mile_widziany.pdf

 

Kamila przygotowuje projekt „Pogotowia pozytywnego egozimu” w formule przedpołudniowej skierowany dla tych, którzy dysponują czasem i chcą dowiedzieć się więcej o work-life balance.

Spotkanie zakończyliśmy krótka medytacją.

Moc i równowaga jest z nami!

Warto przeczytać także