Dodano 2014-02-06 przez Marysia Mucha
Aleja Wielkopolska 7 – podobno najlepsze drożdżówki świata!

Wiedzieliśmy, gdzie tworzyć CoWorking! Niedaleko CoWalski znajduje się nie tylko nowa, ceniona lodziarnia, ale także lubiana już przez czwarte pokolenie Cukiernia Mariana Webera.

M. Weber to rodzinny biznes założony przez głowę rodu w 1978 roku. Mimo dużej popularności cukierni, za ladą nadal stają członkowie rodziny, co znacznie odróżnia tę cukiernię od pozostałych, poznańskich firm cukierniczych. Weber wielokrotnie wygrywa w rankingach na najlepsze rogale świętomarcińskie i tłustoczwartkowe pączki, lub przynajmniej plasuje się wysoko w rankingach poznańskich mediów.

Nie ma się co dziwić, drożdżówki od Webera mają już od wielu lat swój jedyny, niepowtarzalny smak. Drożdżówki z serem, z makiem, z owocem, tzw. omlety z cukrem pudrem, puszyste pączki, kruche ciasteczka… U Webera można również zamówić przeróżne, najbardziej wymyślne torty.

Nie wiemy dlaczego, mimo tak bogatej tradycji i wiernych klientów (którzy w dni świąteczne generują tłok w jedynym punkcie sprzedaży wyrobów spod marki Mariana Webera) rodzina nie postanowiła otworzyć większej liczby cukierni. Do Webera Poznaniacy witają nawet z najdalszych części Poznania! Na szczęście sieć biznesowa cukierni ma szerszy zasięg – weberowskie torty można spotkać na imprezach firmowych, są też lubiane przez poznańskich radnych.

Od lat wystrój wnętrza utrzymany jest w tym samym tradycjonalnym klimacie. Dzięki temu można trochę cofnąć się w czasie. To miejsce to powrót do najcudowniejszych wspominień i wyjątkowych smaków z dzieciństwa. Możliwe, że cukiernia Weber to ostoja dla tych, którzy nie popierają pościgu za klientem wszelkimi sposobami. W środku w cukierni życie płynie powoli i spokojnie. Jesteśmy pełni podziwu za uszanowanie tradycji rodzinnych i mamy nadzieję, że nasza przestrzeń też zaraża dobra atmosferą i wysmakowanym klimatem przeszłości. Podobnie zresztą jak na całym Sołaczu, któremu daleko od kiczowatej komercji.

Dla naszych CoWorkerów czekają wypieki Webera i smakowite miejsce pracy! :)

Warto przeczytać także