Dodano 2014-01-30 przez Marysia Mucha
Luksusowy adres Twojej firmy?

Chcesz, aby Twoja firma mogła pochwalić się adresem korespondencyjnym obok znanych marek, takich jak W.KRUK, Cukiernia M. Weber, pierwsza w Polsce Szkoła Demokratyczna Trampolina czy JOKER- Security? Twoi klienci z pewnością docenią prestiż i tradycję, jaka kryje się pod nazwą „aleja Wielkopolska”, bo to nie tylko najdroższa, ale jedna z najstarszych części Poznania.

Puchary Lejkowate?

Czy to hasło z czymś się Tobie kojarzy? To nazwa okresu kultury, z którego pochodzą pierwsze oznaki bytności człowieka na Sołaczu. A działo się to ponad 2 tysiące lat przed naszą erą. Jednak dopiero od 100 lat Sołacz oficjalnie włączony został w granice administracyjne naszego miasta. Od 1990 roku Sołacz jest osiedlem administracyjnym, jednak jego mieszkańcy – w tym ja – ciągle kojarzą jeszcze Sołacz jako część dzielnicy Jeżyce. To dlatego sołaczanie tak bardzo utożsamiają się z Jeżycjadami Małgorzaty Musierowicz :)

źródło: m.poznan.gazeta.pl

Sołacz własnością bankiera z Berlina

XIX i XX wiek były dla Sołacza czasem rozkwitu. Architekt Joseph Stubben zaprojektował większość sołackich willi w stylu historycznym. Były one na początku własnością berlińskiego bankiera Barucha Eliasa, później posiadłość została rozparcelowana. Dumnie możemy przypomnieć, że tą ekskluzywną dzielnicę z centrum miasta łączyła aleja Wielkopolska.

źródło: szlakteatralny.blox.pl

Wirtualne biuro

Dzisiaj al. Wielkopolska to nie tylko wypoczynek, to również biznes na najwyższym poziomie. Ty także możesz stać się jego częścią – dołączając do naszego coworkingu, lub korzystając z usługi wirtualnego biura!

źródło: poznan.gazeta.pl

Warto przeczytać także