Dodano 2014-01-17 przez Filip Studiovsky
MAMa STARTUP - czyli mama wraca na rynek pracy!!

Wszystko, co obecnie najmodniejsze w środowiskach startupowych: Lean Canvas, social media, coworking, networking i speed dating – z myślą o mamach! Już 16-ego lutego w ramach cyklu KobiecyPoznań PRZEBUDZENIE odbędą się, przygotowane specjalnie dla Was warsztaty biznesowe.

Co lepsze dla młodej mamy: własny biznes czy praca na etat?

Wstęp do spotkania poprowadzi znana blogerka i specjalistka ds. nowych mediów Marysia Mucha. W pierwszej kolejności Marysia przedstawi plusy i minusy: prowadzenia własnej działalności gospodarczej, bycia freelancerem czy pracy na umowę o pracę – oczywiście z perspektywy mamy. Jako samotna mama aktywnego 5-latka sama próbowała różnych sposobów na powrót do biznesowej rzeczywistości i w końcu może podzielić się tą wiedzą z Wami.

Lean Canvas

Od półtora roku rekordy popularności wśród startupowiczów bije metoda analizy biznesowej Lean Canvas. Dzięki dziewięciu prostym elementom dowiesz się, czy działalność, którą planujesz jest innowacyjna i, czy będzie opłacalna. Oczywiście pierwsze modele zrobimy wspólnie w części warsztatowej! Dodatkowo Marysia pokaże Wam mapę empatii, dzięki której wczujecie się w rolę Waszych potencjalnych klientów.

Niezależnie od tego, jaką drogą powrotu na rynek pracy wybierzesz dla siebie, zarówno Lean Canvas jak i mapa empatii pozwolą Tobie lepiej zrozumieć własne potrzeby biznesowe.

Miejsce pracy przyjazne mamie

Drugą część spotkania poprowadzi współwłaścicielka coworkingu i mama dwójki chłopców Magda Kowalska. Magda opowie o idei naszego miejsca, sali dla dzieci, nacisku na rozwój zawodowy mam przy równoległym rozwoju kreatywnym dzieci.

W tej części warsztatów poznacie takie zagadnienia jak coworking oraz creative space.

Zdobędziesz klientów!

Spotkanie zakończymy sesją networkingową! Będziecie miały możliwość wymienienia się wizytówkami i nawiązania potencjalnych kontaktów biznesowych. Sesja oparta będzie o ideę speed datingu, czyli trzyminutowych rozmów face-to-face. Na rynek pracy zawsze raźniej wracać łącząc siły! Może wykrystalizuje pomysł na nowy, kobiecy biznes? :)

Zapisz się już teraz na bezpłatne spotkanie pilotażowe promujące cykl KobiecyPoznań PRZEBUDZENIE

*foto via weheartit.com

Warto przeczytać także