Dodano 2013-11-25 przez Marysia Mucha
Wspieramy startupy!

Nie ma w Poznaniu miejsca bardziej inspirującego do działania niż Sołacz. Po spacerze Aleją Inspiracji dużo łatwiej uzupełnisz okienka popularnej analizy biznesowej lean canvas oraz wpadniesz na pomysł, jak udoskonalić swój biznes.

 

Naszym partnerem jest Startup Magazine, nawiązaliśmy także współpracę ze wspólną inicjatywą środowiska startupowego miasta Poznania: Startup Poznań!

 

CoWalski, oprócz kooperacji z firmami, które już zdążyły rozwinąć skrzydła i szukają u nas kreatywnej przystani, wspierać będzie również startupy. Obok przestrzeni coworkingowej zapewniamy startupowcom przestrzeń warsztatową oraz wirtualne biuro.

 

Wiemy, jak trudno jest znaleźć siłę, inspirację i pomysły do działania. Pierwsze kroki są zawsze najtrudniejsze. Jak w oceanie propozycji wybrać nie tylko te najciekawsze, ale przede wszystkich – przynoszące dochody rozwiązania biznesowowe? To nie są pytania bez odpowiedzi! A odpowiedzi najlepiej szukać wśród tych, którzy mają za sobą bogate doświadczenie, na warsztatach i w przestrzeni coworkingowej!

 

Zanim jednak do nas trafisz, polecimy Tobie dwa ciekawe modele biznesowe, które przez ostatnie półtora roku zrobiły furorę w startupowym środowisku.

Pierwszy z nich, najbardziej popularny, to model analizy bizneswoej Lean Canvas, dzięki któremu zweryfikujesz swoje założenia dotyczące firmy. Przekonasz się, czy oby na pewno Twoja działalność jest innowacyjna, czy znajdziesz na nią popyt i, czy będzie w stanie na siebie zarobić.

 

 

Drugim modelem jest tzw. mapa empatii. Przyda się każdemu, kto definiuje swój target, grupę docelową. Dzięki mapie empatii lepiej wczujesz się w rolę swojego potencjalnego klienta i dzięki temu łatwiej będzie Tobie do niego dotrzeć.

 

Warto przeczytać także